KONST / Litografier / Färglitografi 15763216
nr 1576 3216
Nils Artur Nilsson
(1906-1992), Sverige
Signerad, numrerad ea, hus i höstlandskap. Färglitografi, bildmått: 46x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x74 cm
Nils Artur Nilsson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1992.
Utrop:
300 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:27:27
Nils Artur Nilsson
Läs mer om Nils Artur Nilsson